Сьогодні у Солом’янському районі міста Києва відбулось урочисте відкриття скверу імені Героя України генерал-майора Максима Шаповала та Пам’ятного знака, присвяченого українським розвідникам. Меморіал відкривали мер міста Києва Віталій Кличко та матір Героя України Шаповал Наталія Леонідівна.

До заходу також долучились начальник Управління державної охорони України генерал-майор Сергій Рудь, заступник Міністра оборони України Ігор Халімон, генерал-полковник, Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак, Герой України, генерал-майор Збройних сил України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук та представники міської й районної адміністрації.

Відзначимо, що певний час Максим Шаповал проходив службу в УДО України. Управління пишається сторінками спільної історії та пам’ятає подвиги Героя України.

Довідково: Максим Шаповал народився 6 липня 1978 року в родині військового льотчика. Закінчив Військовий інститут Національного технічного університету України та почав службу у військових частинах розвідки. Брав участь у миротворчих операціях, а перед початком війни на Сході України очолив спеціальний резерв Головного управління розвідки Міноборони. У складі ЗСУ звільняв декілька окупованих українських міст. Організовував та проводив роботу з викриття кадрових військовослужбовців окупаційних військ РФ, які вели бойові дії проти українських воїнів. Загинув 27 червня 2017-го внаслідок терористичного акту, спланованого російськими спецслужбами. Похований на Байковому кладовищі в Києві. Указом Президента України за мужність та героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Шаповалу присвоєно звання Героя України (посмертно).

Начальник УДО України взяв участь у відкритті скверу імені Героя України Максима Шаповала та Пам’ятного знака українським розвідникамНачальник УДО України взяв участь у відкритті скверу імені Героя України Максима Шаповала та Пам’ятного знака українським розвідникамНачальник УДО України взяв участь у відкритті скверу імені Героя України Максима Шаповала та Пам’ятного знака українським розвідникамНачальник УДО України взяв участь у відкритті скверу імені Героя України Максима Шаповала та Пам’ятного знака українським розвідникамНачальник УДО України взяв участь у відкритті скверу імені Героя України Максима Шаповала та Пам’ятного знака українським розвідникам