Військовослужбовці Управління державної охорони України на «відмінно» склали заліки з водолазної підготовки. Протягом двох місяців наші водолази тренувались на одному з кораблів флоту Військово-Морських Сил ЗС України, відпрацьовуючи навички, які потім використовуватимуть  під час виконання службових завдань.

Так, під час курсу учасники виконували теоретичні та практичні завдання, зокрема, відточували вміння надавати першу медичну допомогу, в’язати вузли, орієнтуватися під водою, працювати в парі, спілкуватись за допомогою сигнальних кінців, а також шукали потонулі предмети, розраховуючи необхідну кількість повітря для пошуку або вичислення географічних координат.

«Графік навчань досить напружений. Інформації дуже багато. Досвідом ділились, як вітчизняні експерти, так і колеги з Великої Британії. В кінці курсу було обов’язкове занурення на 30 метрів у барокамері. За результатами екзаменів учасники навчань отримали кваліфікацію «офіцер водолаз», що дає право на занурення під воду на глибину до 25 метрів. До речі, під час складання іспитів жодне завдання не повторювалось і права на помилку чи похибку не надавалось» – прокоментував навчання один з учасників курсу.

Крім наших військових участь у навчаннях взяли колеги з Національної поліції, Національної гвардії та Збройних Сил України. Відзначимо, що потрапити на такий курс не просто. Спершу потрібно подолати відбірковий тур, який складається з заліків із загальної фізичної підготовки (біг, плавання, силові вправи) та тестування з теоретичних знань (фізика, математика, біологія та анатомія). Відбір відбувається відкрито на конкурсній основі, тож лише військовослужбовці з найкращими показниками проходять на наступний етап навчань.

Такі курси проводяться регулярно з метою відпрацювання вправ та отримання необхідних навичок для виконання службових завдань. Так, військовослужбовці УДО України під час виконання службових обов’язків, крім іншого, виконують пошук вибухових речовин на кораблях, причалах, пірсах, а також огляд опор мостових споруд тощо.

Військовослужбовці УДО України завершили міжвідомчі навчання з водолазної підготовкиВійськовослужбовці УДО України завершили міжвідомчі навчання з водолазної підготовки